Jdi na obsah Jdi na menu
 


tuning

31. 5. 2006

Mimoňské Války IX.

Tuningové srazy jsou sice hlavně o tuningu, ovšem v dnešní době nechce návštěvník pouze procházet kilometry plochy a hledat zajímavé vozy. Chce také zažít nějakou akci a chce se hlavně bavit.

Mimoňské války jsou díky ohromnému prostoru bývalého vojenského letiště a sehranému organizačním teamu v současnosti zatím tím nejlepším co tuningová scéna u nás může nabídnout. S odstupem času máme možnost sledovat jednotlivé ročníky, kde je znát opravdový skok kupředu oproti počátkům. Ale dost přemítání a zpátky k sobotní akci.

 Počasí jako na objednávku vykouzlilo opravdu příjemnou atmosféru. Teď ale trochu akce. Sprinterská dráha patřila nejen pilotům nadupaných vozů, ale i kaskadérskému teamu čítající jedno BMW a dvoukolku. Jednou ze zajímavostí bylo i představení extrémního závodníka na in-line bruslích. Tenhle šílenec se pověsil za silniční supersport, posléze za těžce nadupaný Viper a uháněl, až se mu od koleček kouřilo. No, nechtěl bych při rychlosti kolem 150-ti kilometrů za hodinu přistát na kolenou. Myslím, že klasické chrániče by shořely velmi rychle.

 Co se týče různých soutěží, tak nesmíme zapomenout na průběh TuningCUP-u, kde máme navíc vyhlášeno několik speciálních kategorií jenom pro Mimoň. V rámci této celorepublikové akce, která probíhá na různých srazech se hodnotí opravdu to nejlepší z hifi, stylingu atd…. Podmínkou je samozřejmě řádná registrace.

 Závěrem snad jen stručné shrnutí. Klidně méně srazů, hlavně ať jsou kvalitně odvedené. Alespoň tak, jako nám to předvádějí organizátoři Mimoňských válek.  

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

rtzretz

(rtzr, 3. 10. 2006 16:38)

čusss!!!